"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Щодо визнання боржників банкрутами
Основними нормативно-правовими актами, що регулюють процедури банкрутства або відновлення платоспроможності боржника, є Закон України від 14 травня 1992 року №2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зі змінами та доповненнями (далі — Закон №2343), Господарський процесуальний кодекс України (далі — ГПК України), Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України та інші нормативно-правові акти.
Органи державної податкової служби з метою забезпечення надходжень до державного бюджету та погашення податкового боргу відповідно до ст. 1 ГПК України мають право звертатися до господарських судів із заявами про визнання боржника банкрутом.
Справи про банкрутство ініціюються органами державної податкової служби з урахуванням положень таких статей Закону №2343:
ст. 6 — заява подається, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше 300 мінімальн ... Читати далі »
Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 1733 | Додав: ВКарпатах | Дата: 24.05.2011 | Коментарії (0)

Суб’єкт малого підприємництва – «спрощенець» не сплачує земельного податку

Чи сплачує з 1 січня 2011 року земельний податок суб’єкт малого підприємництва, який перебуває на спрощеній системі оподаткування?
Відповідно до підрозділу 8 «Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва Указ Президента України від 03.07.1998 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" (з наступними змінами) застосовується з урахуванням, зокрема, такої особливості, що платники єдиного податку не є платниками земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення підприємницької діяльності.
Таким чином, якщо суб’єкт малого підприємництва, який ... Читати далі »
Категорія: Земельні правовідносини | Переглядів: 1536 | Додав: ВКарпатах | Дата: 24.05.2011 | Коментарії (0)

22 квітня 2011 набула чинності постанова Кабміну від 30 березня 2011 № 383 «Про затвердження Правил торгівлі у розстрочку фізичним особам».
Необхідність прийняття цього документа викликана тим, що підпунктом 14.1.249 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу прямо передбачено затвердження цих Правил Кабміном.
Загалом принципової різниці із попередніми правилами торгівлі товарами в розстрочку немає. Наприклад, як і раніше, для придбання товару в розстрочку потрібно надавати довідку з місця роботи (або з ПФ для непрацюючих пенсіонерів) про доходи за останні 3 місяці. Як і раніше, право власності на придбані товари переходить тільки після остаточного розрахунку за товар.
Тим не менш, відмінності все ж є. Наприклад, якщо раніше встановлювалася сума початкового внеску (він становив 25% вартості товару або 50%, якщо товар коштував більше 50 неоподатковуваних податком мінімумів, а для транспортних засобів - 25% вартості), то тепер сума початкового внеску буде встановлюватися в д ... Читати далі »
Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 1082 | Додав: ВКарпатах | Дата: 24.05.2011 | Коментарії (0)

З 05 лютого 2011 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві». Цим Законом внесено ряд поправок до Кримінального кодексу України за умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства. Зокрема за перепланування (перебудову) через яке постраждало життя чи здоров'я оточуючих, або ж яке ускладнює користування будинком (наприклад, через об'єднання квартир зменшується сходова клітка) загрожує штраф від 1700 до 4250 гривень, а то й три роки в'язниці. За повтор - від 3 до 8 років. Якщо ж є жертви, або завдано матеріальної шкоди в особливо великих розмірах (понад 17 000 грн.) - в'язниця від 5 до 12 років.
Для того, щоб зробити перебудову на своїй житлоплощі законно, потрібно замовити її проект і погодити його по різних інстанціях (пожежники, тепловики), також зібрати підписи у сусідів, що вони не проти.
Законний шлях легал ... Читати далі »
Категорія: Житлове право | Переглядів: 3145 | Додав: ВКарпатах | Дата: 24.05.2011 | Коментарії (0)

8 «стресових типів» офісного працівника. Пора лікуватися!
Стрес на роботі - один із самих підступних і тривалих, стверджують психологи. Джерел у нього - сила-силенна, і уникнути їх шкідливого впливу не вдається майже нікому.
За приблизними підрахунками американських фахівців, близько 30% ранніх смертей так чи інакше пов'язані з впливом робочого стресу. Саме він призводить до численних інфарктів, інсультів, негаразди зі шлунком, діабету, депресій і крім того провокує рак. Відомі й випадки і офісного суїциду: не витримавши напруги або не впоравшись з провалом, люди просто-напросто кінчали з собою.
Втім, якщо ви хочете уникнути настільки сумних наслідків, не поспішайте ковтати заспокійливі або, ще гірше, звільнятися. На допомогу нещасному «офісного планктону» американські психологи визначили 8 основних джерел стресу на роботі і відповідно розділили всіх працівників на «стресові типи». Для кожного типу характерні свої проблеми, свої способи на них реагувати і, на щастя ... Читати далі »
Категорія: Поради юриста | Переглядів: 1852 | Додав: ВКарпатах | Дата: 15.05.2011 | Коментарії (2)

Чи є розписка документом на підтвердження укладення договору позики грошей? Чи маю я право звернутися до суду про стягнення боргу, який мені знайома не повертає у вказаний строк?
Розписка є підтвердженням про укладення договору позики грошей. А щоб суд розглядав розписку як доказ, треба, щоб у ній зазначалися умови домовленості: інформація про сторони, сума заборгованих коштів та умови (строк) їх повернення. Крім того, якщо розписка складена і підписана боржником, то шанси на позитивне рішення суду зростуть.
Якщо звернутись до суду з позовною заявою про стягнення боргу, а строк повернення кошів обумовлено лише усно, то слід надіслати боржнику лист про вимогу повернення грошей. І лише в разі отримання від нього письмової відмови або після закінчення 30-денного строку від дня пред'явлення вимоги, що залишилася без уваги, з'являться шанси на позитивне рішення суду.
Позовну заяву про стягнення заборгованої суми на підставі розписки слід подати до суду за місцезн ... Читати далі »
Категорія: Поради юриста | Переглядів: 1830 | Додав: ВКарпатах | Дата: 15.05.2011 | Коментарії (1)

Як підприємцю пережити перевірки силових структур (Поради юриста)

Найбільш часто підприємці стикаються з перевірками таких силових структур, як міліція, прокуратура, СБУ.
Перевірки органами міліції регулюються спеціальними законами у сфері діяльності правоохоронних органів, які визначають їх повноваження. Повноваження міліції прописано в законах, але іноді доходить до того, що підприємець стикається зі схемою чесного відбору грошей.
Будь-який перевіряючий силових структур перед перевіркою зобов'язаний пред'явити такі документи: службове посвідчення, документ, що засвідчує право посадової особи на певні дії, питання, за якими буде проводитися перевірка, направлення, підписане начальником служби або заступником.
При перевірках працівникам фірм рекомендується повідомляти тільки прізвище, ім'я та посаду, так як будь-яка інша інформація може бути використана проти них.
Ви маєте право після ознайомлення з документами перевіряючого, щоб переконається в правомір ... Читати далі »

Категорія: Поради юриста | Переглядів: 1236 | Додав: ВКарпатах | Дата: 15.05.2011 | Коментарії (0)

ОФОРМЛЕННЯ ДОГОВОРУ ПОЗИКИ

За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості» ( ч.1 ст.1046 ЦК України).
Договір позики є реальним, одностороннім, відплатним або безоплатним. Він набуває чинності тільки після передачі майна, всі обов'язки покладені лише на позичальника і у визначених законом випадках договір позики може бути як оплатним, так і безоплатним. Суб'єктами позики є будь-які фізичні та юридичні особи. Боржника за договором позики називають позичальником, а кредитора — позикодавцем.
Відмінності між договором позики та кредитним договором в основному полягають у тому, що кредитором за кредитним договором є банки та інші фінансові установи, а позикодавцями за договором позики можуть виступати будь-які фізи ... Читати далі »

Категорія: Поради юриста | Переглядів: 2778 | Додав: ВКарпатах | Дата: 15.05.2011 | Коментарії (1)

Торгівлі у розстрочку по-новому

22 квітня 2011 набула чинності постанова Кабміну від 30 березня 2011 № 383«Про затвердження Правил торгівлі у розстрочку фізичним особам».
Необхідність прийняття цього документа викликана тим, що підпунктом 14.1.249 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу прямо передбачено затвердження цих Правил Кабміном.
Загалом принципової різниці із попередніми правилами торгівлі товарами в розстрочку немає. Наприклад, як і раніше, для придбання товару в розстрочку потрібно надавати довідку з місця роботи (або з ПФ для непрацюючих пенсіонерів) про доходи за останні 3 місяці. Як і раніше, право власності на придбані товари переходить тільки після остаточного розрахунку за товар.
Тим не менш, відмінності все ж є. Наприклад, якщо раніше встановлювалася сума початкового внеску (він становив 25% вартості товару або 50%, якщо товар коштував більше 50 неоподатковуваних податком мінімумів, а для транспортних засобів - 25% вартості), то тепер сума початков ... Читати далі »

Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 1223 | Додав: ВКарпатах | Дата: 15.05.2011 | Коментарії (0)

Контрольна закупівля працівниками міліції

1. Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Законодавства здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, ст.15 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (далі закон про РРО). Позапланова перевірка, що провадиться уповноваженими контролюючими органами стосовно осіб, визначених у частині другій ст.16 Закону про РРО, може здійснюватися виключно на підставі постанови слідчого, органу дізнання або відповідно до рішення суду. Забороняється проведення перевірок осіб, визначених у пунктах 5-9 (при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких від такої діяльності здійснюється за фіксованим розміром податку шляхом ... Читати далі »
Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 2613 | Додав: ВКарпатах | Дата: 15.05.2011 | Коментарії (0)

1 2 3 ... 28 29 »

створення сайтів візиток недорого
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2019. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz