"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Головна » Архів матеріалів
Розділ 6. Договори поруки.
1. З метою забезпечення виконання зобов’язань Відповідача-1 за Рамковою угодою-1 та відповідно до умов Кредитного договору-1 між Відповідачем-2 та Бомко Тетяною Володимирівною (надалі - Позивач), був укладений договір Поруки № 0515-ДП від 01.11.2006 р. (надалі – Договір поруки-1).
2. З метою забезпечення виконання зобов’язань Відповідача-1 за Рамковою угодою-1 та відповідно до умов Кредитного договору-2 між Відповідачем-2 та Позивачем був укладений договір Поруки № 0515-ДП-1 від 03.11.2006 р. (надалі – Договір поруки-2).
3. З метою забезпечення виконання зобов’язань Відповідача-1 за Рамковою угодою-1 та відповідно до умов Кредитного договору-… між Відповідачем-2 та Позивачем був укладений договір Поруки № 0515-ДП-2 від …………….. р. (надалі – Договір поруки-3).
4. З метою забезпечення виконання зобов’язань Відповідача-1 за Рамковою угодою-1 та відповідно до умов Кредитного договору-… між Відповідачем-2 та Позивачем був укладений догов ... Читати далі »
Категорія: Спадкове право | Переглядів: 1271 | Додав: ВКарпатах | Дата: 18.04.2011 | Коментарії (0)

Роз’яснення Мінюсту

Оформлення спадкових прав на земельну ділянку
Після смерті громадянина його майнові права та обов’язки переходять до інших осіб. Такий перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) називається спадкуванням. Порядок оформлення спадкових прав на майно спадкодавця регламентується положеннями Книги шостої Цивільного кодексу України.

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Цивільний кодекс передбачає дві підстави спадкування, а саме спадкування за заповітом та спадкування за законом. В першу чергу, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, що є особистим розпорядженням фізичної особи на випадок своєї смерті.

Спадкоємці за законом одержують право на спадкування лише за відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщ ... Читати далі »

Категорія: Спадкове право | Переглядів: 3291 | Додав: ВКарпатах | Дата: 18.04.2011 | Коментарії (1)

Спадкування права на земельну ділянку

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно (а згідно із ч. 1 ст. 181 ЦКУ земельні ділянки належать до нерухомого майна), зобов’язаний звернутися до нотаріуса за свідоцтвом про право на спадщину на нерухомість. Пояснюється це тим, що право власності на таке майно виникає у спадкоємця тільки з моменту державної реєстрації.

Для підтвердження наявності спадкового майна, яке підлягає державній реєстрації, й місця його знаходження нотаріус вимагає подання відповідних документів. Право власності на земельну ділянку спадкодавця згідно зі ст. 126 ЗКУ посвідчується державним актом на право власності на земельну ділянку, форма якого затверджена постановою КМУ від 2 квітня 2002 р. № 449 (в редакції постанови КМУ від 12 листопада 2008 р. № 1019) або іншим правовстановлюючим документом. Але непоодинокими є випадки, особливо в регіонах, коли спадкодавець помирає, не встигнувши отримати виготовлений на його ім’я державний акт ... Читати далі »

Категорія: Спадкове право | Переглядів: 4633 | Додав: ВКарпатах | Дата: 18.04.2011 | Коментарії (0)

Спадкування земельних ділянок
Відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут).

Земля, залишена у спадок, може належати спадкодавцеві на праві власності, бути у користуванні тощо. Якщо земельна ділянка приватизована і власник (заповідач) має відповідний документ - Державний акт на право власності на землю, то вона може бути передана в якості спадщини чи відчужена в будь-який інший спосіб за виключенням обмежень, встановлених законодавством. Зміст права власності на землю - це право в ... Читати далі »

Категорія: Земельні правовідносини | Переглядів: 5054 | Додав: ВКарпатах | Дата: 18.04.2011 | Коментарії (0)

Чи мають право «судовиконавці» за борг, що виникли через несплату компослуг забрати єдине належне мені майно - квартиру?
Раніше за законом виконавець мав право з'ясувати, чи є у боржника грошові кошти. Якщо грошей немає, то наступними на черзі є особисте майно, автомобіль, дача і лише останніми в списку значилися квартира або будинок. Причому боржник міг на свій розсуд запропонувати майно для конфіскації. За новим законом рішення приймає виконавець. І якщо в радянські часи в першу чергу намагалися стягнути борг за рахунок заробітної плати, то відтепер це джерело відшкодування перемістилося на останню позицію. Пріоритетною ж стала конфіскація найбільш ліквідного майна.
На даний час людина, що заборговував більше 10 тисяч гривень, ризикує втратити квартиру, навіть якщо це його єдине житло. За умови, коли сума боргу не перевищує десять мінімальних зарплат (з 1 квітня це 9 тисяч 600 гривень), звертати стягнення на єдине житло боржника і ділянка землі, на якій воно знах ... Читати далі »
Категорія: Житлове право | Переглядів: 2013 | Додав: vovkandriy | Дата: 23.03.2011 | Коментарії (0)

НОВА ПРОЦЕДУРА ПРИМУСОВОГО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ СУДІВ

З 8 березня 2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)».
Цим Законом викладається в новій редакції Закон України «Про виконавче провадження», вносяться зміни до таких кодексів України як Цивільний процесуальний, Господарський процесуальний, Адміністративного судочинства, Кримінальний, Кримінально-процесуальний та інших, а також до законів України «Про державну виконавчу службу», «Про банки і банківську діяльність» тощо в частині вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) та підвищення правового і соціального статусу працівників органів державної виконавчої служби.
Зокрема новою редакцією Закону змінюється роль боржника у виконавчому провадженні. Тоді як попередня ... Читати далі »

Категорія: Поради юриста | Переглядів: 1757 | Додав: vovkandriy | Дата: 23.03.2011 | Коментарії (0)

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ ВІДПОВІДНО ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Завдяки нещодавно прийнятому Податковому кодексу існуюча система оподаткування України зазнала чималих змін. Майже всі нововведення та коригування набули чинності з 1 січня 2011 року, отже, ми вже ступили перший крок в оновлене податкове законодавство, і будемо поступово розширювати та відточувати свої знання щодо податкових нововведень.

Серед значної низки нормативних актів, що втратили чинність з 01.01.2011 р. - Закон України "Про плату за землю" N 378/96-ВР від 19.09.96 р. На заміну зазначеному закону в Податковому кодексі передбачено розділ XIII, повністю присвячений такому загальнодержавному податку, як ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ.

Змін порівняно з раніше існуючим механізмом стягнення даного податку не дуже багато, але ті, що є, – суттєві. Але про все по порядку.

ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ, ТА ХТО МАЄ ЇЇ СПЛАЧУВАТИ

По-перше, зазначимо, що, як і раніше, плата за землю відноситься до загальнодержавних подат ... Читати далі »

Категорія: Земельні правовідносини | Переглядів: 8019 | Додав: vovkandriy | Дата: 23.03.2011 | Коментарії (0)

Як реалізувати право на безоплатну приватизацію землі

Громадяни мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності:
— для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;
— для ведення особистого селянського господарства — не більше 2 га;
— для ведення садівництва — не більше 0,12 га;
— для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 га.
Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у ... Читати далі »
Категорія: Земельні правовідносини | Переглядів: 2101 | Додав: vovkandriy | Дата: 23.03.2011 | Коментарії (0)

При незначних ДТП «даішники» непотрібні

Прийнято Закон про зміни порядку оформлення матеріалів ДТП: у випадку "легких" аварій співробітників ДАІ викликати не прийдеться…
Верховна Рада України 17 лютого 2011 прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ДТП і виплат страхового відшкодування ". Відповідний законопроект зареєстровано за № 4652-д і прийнятий у другому читанні і в цілому 329 депутатами.
Закон направлено на підпис президенту 25.02.2011р.
Закон передбачає спрощення оформлення матеріалів ДТП, в яких відсутні травмовані або загиблі особи, а пошкоджені тільки транспортні засоби, та вдосконалення порядку виплати страхового відшкодування.
Внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Стаття 124 доповнено приміткою такого змісту:
"Примітка. Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, звільняється від адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху ... Читати далі »

Категорія: Поради юриста | Переглядів: 1162 | Додав: ВКарпатах | Дата: 06.03.2011 | Коментарії (0)

Хочу зареєструвати скутер. Які умови реєстрації та водіння легких мопедів, скутерів?
Постановою уряду від 23 грудня 2009 року № 1371 були запроваджені правила реєстрації транспортних засобів з об’ємом двигуна не більше 50 кубічних сантиметрів.
На даний час МВС України підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371», в якому передбачено перенесення терміну завершення спрощеного порядку реєстрації мопедів до 1 липня 2011 року.
Отож власникам скутерів і мопедів, яким продовжать спрощену процедуру реєстрації до 1 липня, щоб зареєструвати свій транспортний засіб (якщо він придбаний до 29 грудня 2009 року), необхідно звернутися до реєстраційно-екзаменаційного відділення ДАІ за місцем проживання, де написати заяву із зазначенням дати та обставин придбання транспортного засобу. Якщо у власника скутера збереглися документи, що стверджують законність придбання скутера, ... Читати далі »
Категорія: Поради юриста | Переглядів: 2186 | Додав: ВКарпатах | Дата: 06.03.2011 | Коментарії (3)

« 1 2 3 4 5 ... 28 29 »

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2024. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz