Безоплатне соціальне обслуговування - 19 Листопада 2010 - Юридична правова допомога
"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2010 » Листопад » 19 » Безоплатне соціальне обслуговування

23:57
Безоплатне соціальне обслуговування
Я не здатна до самообслуговування у зв'язку з похилим віком і хворобою. Чи маю я право на безоплатне соціальне обслуговування?

Законом України «Про соціальні послуги» визначено, що право на безоплатне соціальне обслуговування (отримання соціальних послуг) у державних та комунальних установах мають громадяни, не здатні до самообслуговування у зв'язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю, якщо вони не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу (тобто лише одинокі).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» до категорії одиноких осіб також належать особи, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.
За ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до непрацездатних належать особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами, в тому числі діти-інваліди, а також особи, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника відповідно до цього Закону. Отже, якщо родичі особи, яка потребує соціального обслуговування в територіальному центрі, належать до зазначених категорій, така особа також належить до одиноких і має право на безоплатне отримання соціальних послуг.
Водночас згідно з п. 11 Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання в структурних підрозділах територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1417 від 29.12.2009 р., обслуговування громадян, які безоплагно отримували соціальні послуги в структурних підрозділах територіального центру, припиняється, якщо в громадянина виявлені працездатні рідні (батьки, діти, чоловік, дружина) або особи, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або особи, з якими укладено договір довічного утримання (догляду).

Категорія: Соціальне забезпечення | Переглядів: 1465 | Додав: ВКарпатах | Теги: Безоплатне соціальне обслуговування | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Добрий день! Цікавить питання: на платному обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома знаходиться громадянка, яка має сина 02.07.1958 року народження, але по закону РФ він на страховій пенсії по старості, в відповідності ст. 8 Закону № 400-ФЗ. Питання: чи має право громадянка на безкоштовне обслуговування у відділенні соціальної допомоги вдома?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2016. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz