"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2010 » Вересень » 3 » Чи можна змінювати розмір плати за навчання протягом надання освітньої послуги?

23:40
Чи можна змінювати розмір плати за навчання протягом надання освітньої послуги?
Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України "Про вищу освіту": "Спеціаліст - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула повну вищу освіту...", а частина 4 цього ж Закону зазначає: "Магістр - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула повну вищу освіту..." і "Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістра може здійснюватися на основі освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста". Отже, при вступі до вузу для здобуття першої повної вищої освіти (на базі середньої, професійно-технічної), молоду людину беруть на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста чи бакалавра (не маючи права брати відразу на підготовку до рівня спеціаліста чи магістра, бо особа не має "ступеня" навіть бакалавра). Тому у студента, який бажає здобути рівень спеціаліста та/або магістра буде два, три (або чотири) окремих строки навчання, що надає законних підстав для укладання нових договорів та зміни розміру плати за навчання.
Отже, строком надання освітньої послуги (навчання) є термін здобуття одного освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти (молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр.). Здобуття іншого, зокрема, наступного освітньо-кваліфікаційного рівня (тобто, "перехід" з ІV на V, з V на VІ курси) є всім строком надання іншої освітньої послуги (іншого навчання)!
Якщо ж мова йде про зміну розміру оплати під час здобуття одного із перелічених вище освітньо-кваліфікаційних рівнів, то таке підвищення не є законним. Адже в ч. 6 ст. 64 Закони України "Про вищу освіту" наголошується, що розмір плати за вчення "встановлюється в договорі... і не може змінюватися протягом усього строку навчання". Ця норма знайшла своє відображення і в п. 4.1 Типового договору про вчення, підготовку, перепідготовку, підвищенні кваліфікації або про надання додаткових освітніх послуг учбовими закладами: " "Розмір плати встановлюється за весь строк надання освітньої послуги і не може змінюватись"....
Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 1205 | Додав: ВКарпатах | Теги: договір навчання | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2017. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz