"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Головна » Архів матеріалів
У 2010 році я здобув освіту за спеціальністю педагогічного профілю та уклав на строк 3 роки договір про роботу на посаді педагогічного працівника у загальноосвітньому навчальному закладі. У якому розмірі мені повинна надаватись одноразова адресна грошова допомога?

Наказом Міністерства освіти і науки України № 935 від 11.10.2010 р. затверджено Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів у 2010 році.
Одноразова адресна грошова допомога у 5-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (далі — допомога) надається випускникам вищих навчальних закладів, які у 2009—2010 навчальному році здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш як 3 роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.
Допомога надається випускникам денної форми навчання, які навчались за рахунок бюджетних коштів за держ ... Читати далі »

Категорія: Соціальне забезпечення | Переглядів: 2157 | Додав: ВКарпатах | Дата: 24.02.2011 | Коментарії (0)

ПРИПИНЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ (загальні підстави)

Підстави для звільнення
Звільнення можливе лише за чітко визначених зако¬нодавством підстав. Залежно від того, що є причиною та за чиєю ініціативою відбувається звільнення, їх умов¬но поділяють на такі групи:
1. Загальні підстави (ст. 36 КЗпП):
— угода сторін (п. 1 ст. 36);
— закінчення строку дії трудового договору (далі— ТД) (п. 2 ст. 36);
— призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (п. З ст. 36);
— переведення працівника за його згодою на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду (п. 5 ст. 36);
— відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв'язку зі зміною істотних умов праці (п. 6 ст. 36);
— набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звіль ... Читати далі »

Категорія: Трудове право | Переглядів: 8344 | Додав: ВКарпатах | Дата: 19.02.2011 | Коментарії (0)

ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ У 2011 РОЦІ

Правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття постановою від 16.12.2010 р. № 227 установило мінімальний розмір допомоги по безробіттю у 2011 р. з 1 січня — 510 гри. або 714 гри.; з 1 квітня — 520 гри. або 729 гри.; з 1 жовтня — 534 гри. або 748 гри.; з 1 грудня — 544 гри. або 762 гри.
З 1 січня допомогу по безробіттю в розмірі 510 гри. передбачено для осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали менше 26 календарних тижнів, осіб, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (понад б місяців) перерви, а також осіб, які шукають роботу вперше, та інших незастрахованих осіб, визнаних у встановленому порядку безробітними, та застрахованих осіб, звільнених з останнього місця роботи з підстав, передбачених пунктами 3,4,7,8 ст. 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України. Зазначені особи мають п ... Читати далі »

Категорія: Соціальне забезпечення | Переглядів: 6378 | Додав: ВКарпатах | Дата: 18.02.2011 | Коментарії (0)

ДОПОМОГА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ′ЯМ

Соціальний захист малозабезпечених родин, у тому числі сімей з дітьми, забезпечується шляхом надання їм допомоги, згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», залежно від майнового стану та сукупного доходу сім’ї.
Малозабезпечена сім’я це сім’я яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї .
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Середньомісячний сукупний доход сім’ї – обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги.
Розмір такої допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середн ... Читати далі »

Категорія: Соціальне забезпечення | Переглядів: 21030 | Додав: ВКарпатах | Дата: 13.02.2011 | Коментарії (43)

Необхідно задекларувати доходи тим громадянам, які у 2010 році отримали дохід у вигляді спадщини.

Статтею 1216 ЦКУ визначено, що спадкування — це перехід прав та обов’язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Відповідно до статті 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Декларування у 2011 році доходів фізичних осіб пов’язано з виконанням платниками податку вимог Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.03 р. №889-IV (зі змінами та доповненнями, далі — Закон).
Так, згідно з пунктом 13.1 статті 13 Закону передбачено, що об’єкти спадщини з метою оподаткування поділяються на: нерухоме майно, рухоме майно, комерційну власність, страхові кошти та грошові кошти.
Згідно із статтею 13 Закону встановлено кілька ставок для оподаткування доходів, отриманих платником податку (резидентом ... Читати далі »

Категорія: Спадкове право | Переглядів: 1495 | Додав: ВКарпатах | Дата: 06.02.2011 | Коментарії (1)

ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
Який порядок створення фермерського господарства? Чи може воно бути створене членами сім'ї або одним громадянином?
19.06.2003 р. прийнято Закон України «Про фермерське господарство» (далі — Закон), який визначає правові, еко-номічні та соціальні засади створення та діяльності фермерсь¬ких господарств як прогресивної форми підприємницької діяль¬ності громадян у галузі сільського господарства України.
Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які ви-явили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.
Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї.
Воно має сгіоє найменування, печатку і штамп.
Фермерське госп ... Читати далі »
Категорія: Трудове право | Переглядів: 11934 | Додав: ВКарпатах | Дата: 06.02.2011 | Коментарії (0)

ПРАВИЛА ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ

Постановою Кабінету Міністрів України № 724 від 25.08.2010 р. внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (далі — Правила), які визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
Перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі — пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:
 паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 дипломатичний паспорт;
 службовий паспорт;
 проїзний документ дитини;
 посвідчення особи моряка;
 посвідчення члена екіпажу.
У разі коли громадянин, який постійно проживає в Україні, втратив зазначені документи (далі — паспортні документи) за межами України або якщо строк дії таких документів закінчився під час переб ... Читати далі »

Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 3220 | Додав: ВКарпатах | Дата: 06.02.2011 | Коментарії (0)

СПРОБУЙТЕ ОФОРМИТИ СУБСИДІЮ …

Кабінет Міністрів України постановою № 624 від 21.07.2010 р. знизив поріг вартості житлово-комунальних послуг для призначення субсидій. Зокрема витрати на оплату за отримані житлово-комунальні послуги для родин, що складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей не можуть перевищувати 10 % їх сукупного доходу, а для родин, у складі яких є працездатні громадяни 15 %.
Нажаль при призначенні субсидії враховуються всі види доходів, що має родина, як у грошовому вираженні, так і в натуральній формі. Зокрема це заробітна плата і премії (як на основній роботі так і за сумісництвом), пенсії, стипендії, гонорари, аліменти, допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, усі види соціальної допомоги (крім одноразової виплати при народженні дитини, допомоги на поховання).
Крім того, громадяни які розраховують отримати субсидію повинні вказати доходи від здачі в оренду житлових приміщень (будинків), від ведення особистого підсобного господарств ... Читати далі »

Категорія: Соціальне забезпечення | Переглядів: 3612 | Додав: ВКарпатах | Дата: 06.02.2011 | Коментарії (3)

Звільнення за прогул


Звільнення через прогул передбачено пунктом 4 ст. 40 КЗпП:
Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його дії можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:
… 4) прогулу (у тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин...
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безупинно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин.
Для кваліфікації відсутності працівника на роботі як прогул необхідно:
1. Задокументувати відсутність працівника на роботі протягом робочого дня (безупинно або сумарно) більше трьох годин.
Під робочим днем у цьому випадку мається на увазі (стосовно до прогулу) тривалість зміни, визначеної графіком роботи.
П ... Читати далі »

Категорія: Трудове право | Переглядів: 6637 | Додав: ВКарпатах | Дата: 30.01.2011 | Коментарії (1)

Ваші права при затриманні та арешті

Під час затримання за підозрою у вчиненні кримінального злочину Ви маєте право:
* не свідчити проти себе чи своїх рідних;
* у будь-який час відмовитися давати показання й відповідати на запитання;
* мати захисника та побачення з ним „віч-на-віч" до першого допиту;
* надавати докази, заявляти клопотання та відводи;
* вимагати перевірки судом законності затримання;
* особисто брати участь у судовому розгляді щодо обрання запобіжного заходу - взяття Вас під варту.
Вам мають роз'яснити Ваші права й скласти про це протокол, а також протокол про Ваше затримання як особи, підозрюваної у вчиненні злочину.
Після затримання може бути здійснено Ваш особистий обшук і вилучення речей та документів.
Такий обшук може здійснюватися лише особою однієї з Вами статі.
Ви не зобов'язані доводити свою невинуватість.
Про Ваш арешт і місце перебування слідчий зо ... Читати далі »

Категорія: Кримінальне право | Переглядів: 1606 | Додав: ВКарпатах | Дата: 30.01.2011 | Коментарії (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 29 »

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2024. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz