"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2011 » Травень » 24 » Щодо визнання боржників банкрутами

01:16
Щодо визнання боржників банкрутами
Щодо визнання боржників банкрутами
Основними нормативно-правовими актами, що регулюють процедури банкрутства або відновлення платоспроможності боржника, є Закон України від 14 травня 1992 року №2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зі змінами та доповненнями (далі — Закон №2343), Господарський процесуальний кодекс України (далі — ГПК України), Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України та інші нормативно-правові акти.
Органи державної податкової служби з метою забезпечення надходжень до державного бюджету та погашення податкового боргу відповідно до ст. 1 ГПК України мають право звертатися до господарських судів із заявами про визнання боржника банкрутом.
Справи про банкрутство ініціюються органами державної податкової служби з урахуванням положень таких статей Закону №2343:
ст. 6 — заява подається, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, що не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку;
ст. 52 — у разі якщо громадянин-підприємець — боржник або керівні органи боржника — юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів ДПС згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань (спрощена процедура).
На підставі ст. 14 Закону №2343 органи ДПС можуть виступати як конкурсні кредитори та приєднуватись зі своїми кредиторськими вимогами. Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом 30-ти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство подають до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України (далі — ПК України), який відповідно до пункту 1.3 статті 1 не регулює питання погашення податкових зобов’язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», проте містить окремі посилання на зазначені процедури, які заслуговують на окрему увагу.
Пунктом 78.1 статті 78 ПК України передбачено, що однією з обставин здійснення документальної позапланової виїзної перевірки є порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків.
Відповідно до п. 87.10 ст. 87 ПК України з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок погашення грошових зобов’язань, які включені до конкурсних кредиторських вимог контролюючих органів до такого боржника, визначається згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» без застосування норм цього Кодексу.
З дня прийняття відповідного рішення судом у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства, майно платника податків звільняється із податкової застави (пп. 93.1.3 п. 93.1 ст. 93 ПК України).

У зв’язку з ліквідацією платника податків, у тому числі внаслідок проведення процедури банкрутства, здійснюється припинення адміністративного арешту майна платника податків (пп. 94.19.4 п. 94.19 ст. 94 ПК України).
Пунктом 100.3 статті 100 ПК України встановлено, що розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу в межах процедури відновлення платоспроможності боржника здійснюються відповідно до законодавства з питань банкрутства.
Податковий борг платника податку, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв’язку з недостатністю майна банкрута, є безнадійним (пп. 101.2.1 п. 101.2 ст. 101 ПК України).
Згідно з пп. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 ПК України у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство) закінчується нарахування пені.
Також пеня не нараховується на заборгованість (її частину), списану або розстрочену внаслідок укладення мирової угоди відповідно до законодавства з питань банкрутства, починаючи з дати укладення такої мирової угоди (пп. 159.1.2 п. 159.1 ст. 159 ПК України).
Категорія: Адміністративне право | Переглядів: 1673 | Додав: ВКарпатах | Теги: визнання боржників банкрутами | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2018. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz