Розмір державного мита при розгляді позовних заяв - 20 Січня 2011 - Юридична правова допомога
"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2011 » Січень » 20 » Розмір державного мита при розгляді позовних заяв

10:43
Розмір державного мита при розгляді позовних заяв
Який розмір державного мита при розгляді позовних заяв про захист немайнового характеру та відшкодування моральної шкоди?

Розмір державного мита при розгляді позовних заяв про захист честі та гідності розділено на 2 категорії — з позовних вимог немайнового характеру та з позовних вимог про стягнення моральної шкоди.
Честь та гідність громадянина є особистими немайновими правами.
Відповідно до ст. 270 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) фізична особа має право на життя, на охорону здоров'я, на безпечне для життя і здоров'я довкілля, на свободу та особисту недоторканність, на недоторканність особистого і сімейного життя, на повагу до гідності та честі, на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, на недоторканність житла, на вільний вибір місця проживання та ні свободу пере­сування, на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості.
Відповідно до ст. 275 ЦК фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб. Захист особистого немайнового права здійснюється способами, встановленими ЦК.
Згідно зі ст. 16 ЦК способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
визнання права; визнання правочину недійсним;
припинення дії, яка порушує право;
відновлення становища, яке існувало до порушення;
примусове виконання обов'язку в натурі;
зміна правовідношення;
припинення правовідношення;
відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
відшкодування моральної (немайнової) шкоди.
Відповідно до ст. 280 ЦК якщо фізичній особі внаслідок порушення її особистого немайнового права завдано майнової та (або) моральної шкоди, ця шкода підлягає відшкодуванню.
Таким чином, у разі порушення честі та гідності можливе висунення декількох вимог — як спростування недостовірної інформації, так і відшкодування завданої моральної шкоди. Відповідно до ст. 23 ЦК особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає, зокрема, у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Згідно зі ст. З Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 р. визначено наступні ставки держмита:
із позовних заяв про захист честі та гідності немайно­вого характеру — 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 1 % ціни позову, але не менше 1 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову від 100 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 5 % ціни позову;
із позовних заяв про відшкодування моральної (немайно­вої) шкоди з ціною позову понад 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 10 % ціни позову.
Таким чином, якщо сума позовних вимог про відшкодування моральної шкоди коливається в межах від 1700 до 170000 грн., розмір державного мита має обраховуватись за ставкою 5 % від ціни позову.

Категорія: Поради юриста | Переглядів: 2765 | Додав: ВКарпатах | Теги: розмір державного мита при розгляді | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2016. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz