Оформлення землі при успадкуванні будинку - 16 Січня 2011 - Юридична правова допомога
"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2011 » Січень » 16 » Оформлення землі при успадкуванні будинку

21:40
Оформлення землі при успадкуванні будинку
Декілька років тому в селі померли мої батьки, залишивши у спадок хату. Я відповідним чином оформила спадщину на себе, але вирішила продати успадковане майно. При оформленні договору купівлі/продажу нотаріус попросив надати довідку про приватизацію земельної ділянки, яку я при оформленні спадщини не зробила. Чи виникло у мене право власності на землю при успадкуванні будинку?

Якщо Вам будинок і земельна ділянка передавалася за процедурою, передбаченою чинним Земельним кодексом України (далі — ЗК), і державний акт виготовлений не був, то право власності на земельну ділянку не виникло. Отже, вам, як новому власнику будинку, потрібно звернутися до сільської ради про оформлення права власності на земельну ділянку.
Відповідно до ст. 132 ЗК угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер Земельної ділянки. Згідно з ч. 6 ст. 120 ЗК істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.
Згідно ст. 377 Цивільного кодексу України розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).
Разом з тим, виготовлення державних актів на право власності та на право постійного користування земельною ділянкою здійснюється на підставі розробленої технічної документації із землеустрою, що врегульовує складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку (ст.ст. 25, 56 Закону України «Про землеустрій»), яка містить результати кадастрових зйомок. Для вирішення питання щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці необхідно звернутися до територіального органу земельних ресурсів із заявою щодо присвоєння земельній ділянці кадастрового номера.

Категорія: Земельні правовідносини | Переглядів: 2020 | Додав: ВКарпатах | Теги: Оформлення землі при успадкуванні б | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2016. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz