"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Головна » 2011 » Січень » 11
Порядок та умови створення ОСББ

Лист Державної житлово-комунальної інспекції від 01.11.2010 р. №23/4971 «Щодо будівництва і введення будинку в експлуатацію та надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території та їх оплати»
Державна житлово-комунальна інспекція листом від 01.11.2010 р. №23/4971 дала роз’яснення щодо права (відповідно до Закону України "Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку") створити у будинку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та самостійно вирішувати питання утримання житлового фонду і надання житлово-комунальних послуг.
Основна діяльність об’єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов ... Читати далі »

Категорія: Житлове право | Переглядів: 2055 | Додав: ВКарпатах | Дата: 11.01.2011 | Коментарії (0)

Як оформити право на спадщину спадкоємцями, якщо відсутній документ про право власності на житло за життя спадкодавця?

Це ситуація коли на житлові будинки та квартири у людей немає правовстановлюючих документів, свідоцтв про право власності на житло.
Такі ситуації трапляється найчастіше у випадку, якщо ще за життя спадкодавця він побудував будинок, але не прийняв в експлуатацію і відповідно не отримав свідоцтво про право власності на будинок.
Спадкоємці померлого у такому випадку, звернувшись до нотаріальної контори з метою прийняття спадщини, отримують відмову, оскільки нотаріус не може видати таким спадкоємцям свідоцтво на спадщину, через те, що відсутній правовстановлюючий документ на таке майно.
У такому випадку залишається лише одне — звертатися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.
Для того, щоб оформити право власності на таке спадкове майно у судовому порядку необхідно виконати ряд дій.
По-перш ... Читати далі »
Категорія: Спадкове право | Переглядів: 3996 | Додав: ВКарпатах | Дата: 11.01.2011 | Коментарії (0)

Хто і на підставі яких документів встановлює межі земельної ділянки на місцевості, закріплює їх межовими знаками?

Держкомзем України наказом № 376 від 18.05.2010 р. затвердив Інструкцію про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками. Так, встановлення (або відновлення) меж земельної ділянки здійснюється з метою визначення в натурі (на місцевості) метричних даних земельної ділянки, у т. ч. місцеположення поворотних точок її меж та їх закріплення межовими знаками. Комплекс робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає: підготовчі роботи, топографо-геодезичні, картографічні роботи та роботи із землеустрою, камеральні роботи, складання та оформлення матеріалів технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а також встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками.
Закріплення ... Читати далі »

Категорія: Земельні правовідносини | Переглядів: 3173 | Додав: ВКарпатах | Дата: 11.01.2011 | Коментарії (0)

Мій брат погрожує мені вбивством і наніс умисне легке тілесне ушкодження. Чи можна його притягнути до кримінальної відповідальності?

Відповідно до ч. 2 ст. 125 Кримінального кодексу України умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності,— карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 год. або виправними роботами на строк до 1 року, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років.
Відповідно до ч. 1 ст. 129 зазначеного Кодексу погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози,— карається арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років.

Категорія: Кримінальне право | Переглядів: 1848 | Додав: ВКарпатах | Дата: 11.01.2011 | Коментарії (0)

Чи зобов'язаний споживач укладати договір на надання житлово-комунальних послуг та чи має він право на зменшення розміру плати у разі надання таких послуг у повному розмірі?

Відповідно до статей 19 та 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі — Закон) взаємовідносини між виконавцем послуг та споживачем регулюються виключно на договірних засадах. Споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Договором регулюються права та обов'язки споживача і виконавця послуг.
Порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам ст. 16 Закону.
Згідно зі ст. 22 Закону виробник послуг зобов'язаний проводити в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
При цьому ... Читати далі »

Категорія: Житлове право | Переглядів: 2359 | Додав: ВКарпатах | Дата: 11.01.2011 | Коментарії (0)

Я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку і працюю на умовах неповного робочого часу. Мене хочуть звільнити з роботи за скороченням штату працівників. Чи має власник підприємства на це право?

Відповідно до ст. 179 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) за бажанням працюючої жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства. У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною 6-річного віку. Якщо жінка перебуває у згаданій відпустці, вона у будь-який час може вийти на роботу.
Згідно із ч. 8 ст. 179 КЗпП за бажанням жінки у період перебування її у відпустці для догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігаєть ... Читати далі »

Категорія: Трудове право | Переглядів: 5054 | Додав: ВКарпатах | Дата: 11.01.2011 | Коментарії (0)


Календар
«  Січень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Статистика

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2024. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz