Чи можна вносити благодійні внески готівкою до закладів освіти без оформлення касових документів? - 12 Вересня 2010 - Юридична правова допомога
"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2010 » Вересень » 12 » Чи можна вносити благодійні внески готівкою до закладів освіти без оформлення касових документів?

01:46
Чи можна вносити благодійні внески готівкою до закладів освіти без оформлення касових документів?
Відповідно до листа НБУ від 26.07.2010 р. №11-113/3824-12809, керуючись ч. 4 — 6 ст. 61 Закону «Про освіту» додатковими джерелами фінансування державних навчальних закладів є: добровільні грошові внески, матцінності, одержані від підприємств, установ, організацій, громадян. Ці кошти не є прибутком і не оподатковуються, вони знаходяться у розпорядженні навчального закладу за умови, що спрямовуються на статутну діяльність закладу.
Благодійні внески у грошовій формі зараховуються на рах. «Суми за дорученням», тобто шляхом здійснення певної касової операції. При цьому частина коштів може спрямовуватися на виплату зарплати працівників відповідно до кошторисів зазначених установ і закладів, у разі коли такий напрям видатків визначено благодійником.
Касові операції оформлюються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які підтверджують факт продажу (повернення) товарів (послуг), отримання (повернення) готівки.
Приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами, підписаними головним бухгалтером чи уповноваженою особою підприємства. Про приймання підприємствами готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається засвідчена відбитком печатки цього підприємства квитанція (відривна частина прибуткового касового ордера) за підписами головного бухгалтера чи уповноваженого працівника підприємства.
Розрахунки між закладами освіти та фізособами можуть проводитися шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів, тобто надходити на рахунки таких закладів у безготівковій формі.
Готівкова виручка закладів освіти може використовуватися ними для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами. Видача готівки з кас має проводитися за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями.
Отже, внесення батьками учнів (студентів) готівкових коштів до закладів освіти без оформлення касових документів, що підтверджують їх здавання, є порушенням вимог законодавства, а саме Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (постанова Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637).
Категорія: Поради юриста | Переглядів: 1453 | Додав: ВКарпатах | Теги: кошти благодійні за навчаня | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2017. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz