"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2010 » Червень » 2 » Примусове стягнення аліментів

00:25
Примусове стягнення аліментів
Однією з найбільш поширеною категорію невиконаних судових рішень, є навмисна несплата аліментів.
Переважна більшість неплатників аліментів не мають постійного місця роботи, проживання, відповідно реального майна, тому такі боржники притягуються до кримінальної відповідальності за ст. 164 Кримінального Кодексу України. Державні виконавці відділу скеровують подання на таких осіб до МВ та РВ ГУМВСУ у щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.
Під ухиленням від сплати аліментів розуміється дія або бездіяльність винної особи, спрямовані на невиконання рішення суду про стягнення з неї на користь дитини (дітей) визначеної суми аліментів. Вони можуть виразитись як у прямій відмові від сплати встановлених судом аліментів, так і в інших діях чи бездіяльності, які фактично унеможливлюють виконання вказаного обов'язку: приховуванні доходу, що підлягає облікові при відрахуванні аліментів, змін місця роботи чи місця проживання з неподанням відповідної заяви про необхідність стягування аліментів, ігноруванні викликів і попереджень державного виконавця тощо.
Досить часто неплатниками аліментів є трудові мігранти, які приховують свій справжній прибуток, з якого повинні стягуватися аліменти.
Для таких осіб одним із заходів примусу, який застосовується Державною виконавчою службою до неплатників аліментів, є обмеження останніх у праві виїзду за кордон. У цьому випадку Державний виконавець звертається до суду з відповідною позовною заявою, яка розглядається за участю сторін виконавчого провадження. Тільки повне виконання зобов'язання (сплата аліментів у повному розмірі до повноліття дітей) є підставою для зняття Державною прикордонною службою України особи з контролю.

Мій чоловік працює у Польщі і не платить аліменти на дитину. Чи маю я можливість отримати від чоловіка аліменти на дитину? Куди необхідно подати документи на отримання аліментів?
Україна приєдналась до міжнародної конвенції про отримання аліментів з-за кордону.
Якщо у вас є рішення суду про стягнення аліментів, а чоловік не сплачує їх і перебуває за кордоном, або з якихось причин справа про сплату аліментів не вирішувалася в українському суді, ви маєте право звернутися по державну правову допомогу.
До місцевих або центральних органів юстиції або до Міністерства юстиції України слід подати або надіслати поштою заяву довільної форми, де вказуються повне ім'я відповідача (особи, яка повинна сплачувати аліменти), дата його народження, місце проживання протягом останніх п'яти років, рід занять, місце роботи, відомості про фінансовий та майновий стан, фото (при можливості), копію документа, що засвідчує зв'язок позивача з відповідачем; свідоцтво про шлюб, відомості про орієнтовне чи точне місце теперішнього перебування чоловіка (при можливості).
Документи будуть розглянуті протягом місяця і надіслані за кордон, а місцеві держслужбовці зможуть швидко розшукати вашого чоловіка.
Наказом Міністерства юстиції України № 121/5 від 29.12.2006 р. затверджено Інструкцію щодо порядку стягнення аліментів за кордоном. Відповідно до п.5 цієї Інструкції питання про стягнення аліментів на дитину порушується фізичною особою.
Отже, для отримання повної інформації щодо пакета документів для вирішення питання про стягнення аліментів на території іноземної держави ви можете звернутись до головного управління юстиції за місцем проживання або до Міністерства юстиції України.

Яку суму аліментів зобов'язаний виплатити мій колишній чоловік у разі виїзду за кордон для постійного проживання?
Згідно з ч.4 ст.77 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів виїжджає на постійне місце проживання в державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти може бути сплачено наперед за час, визначений за домовленістю подружжя, а в разі спору — за рішенням суду.
Відповідно до п.1 Порядку стягнення аліментів на дитину (дітей) у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання в іноземній державі, з якою не укладено договір про надання правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. №1203, у разі виїзду одного з батьків, який є громадянином України, для постійного проживання в іноземній державі, з якою Україна не має договору про подання правової допомоги, він має виконати аліментні зобов'язання з утримання дитини (дітей) до досягнення нею повноліття, що оформляються договором між цією особою та одним з батьків, з яким залишається дитина (діти), або її опікуном, піклувальником, або договором про припинення права на аліменти для дитини (дітей) у зв'язку з передаванням права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).
Якщо аліментні зобов'язання не було виконано особою, котра виїжджає, аліменти стягують за рішенням суду.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. №146 "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб установлено, що із зобов'язаних сплачувати аліменти осіб, які виїжджають за кордон для постійного проживання в держави, з якими Україна не має договорів про надання правової допомоги, аліменти стягують до виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття, виходячи із його заробітної плати за останній місяць роботи на момент від'їзду, або ж з п'ятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на час проведення розрахунків.

Категорія: Сімейне право | Переглядів: 11009 | Додав: ВКарпатах | Теги: аліменти за кордону | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 161 2 »
16  
За рішенням суду Чебишев мав щомісяця сплачувати по 50 грн. аліментів своїй колишній дружині.Через рік після початку сплати аліментів Чебишев почав щомісяця приносити колишній дружині отруєні лимони.Смерть настала через півроку.Кваліфікуйте дії Чебишева

Помогите решить задачу))))

15  
Мені відмовили у позові про стягнення аліментів з мого чоловіка на моє утримання. Моїй дитині 3 місяця. Він працює на сизонних роботах(на будовах). Що мені робити? Як довести, що він працює?

14  
У моєї дитини ВВС, потрібна операція. З чоловіком я не проживаю. Чи можу я добитися того, щоб він оплачував лікування моєї дитини?

13  
Я отримую аліменти на своїх трьох дітей. Колишній чоловік сплачує нерегулярно, так як не працює. Виникла заборгованість по аліментам. Поясніть, як правильно зробити розщрахунок по стягненню пені за несплату аліментів. Наскільки мені відомо, пеня за заборгованість по аліментам складає 1% за кожен день прострочення. Як правильно вираховувати пеню (в сукупному за кожен рік чи з моменту виникнення заборгованості по день подання позову в суд)? Хто має це зробити (держвиконавець чи інша особа)?

12  
Яку частину заробітної плати повинен платити чоловік на дитину, якщо в нього ще є дитина від іншого шлюбу і він платить аліменти на її утримання у розмірі 25% від заробітної плати.

11  
Який порядок примусового стігнення майна , чи я маю бути присутня при вилученні майна і в качестві кого я там маю бути?Чи залишається за відповідачем богр якщо дитині виповнилося 18 років , а борг складаю 9500 тис грн?

10  
Мій чоловік не сплачує аліменти вже 10 місяців , має власний будинок , майно......Як змусити сплатити брог?

7  
5 років чоловік ухилявся від сплати аліментів, приховув статки, місце проживання потійно змінював. За роки виріс великий борг по аліментах. Питання: яким чином цей борг можна забрати, як змусити ці гроші віддати (заява в суд, до міліції?) виконавчі служби не надають рекомендацій, боржник як не платив так і не сплачує

6  
Допоможіть, будь-ласка!
лише 1 раз кожні півроку отримую по 20 грн.
за викон-листом аліменти стягуватись мають 1/3 заробітку щомісяця.
Боржник носить записки виконавцю, що не відмовляється платити аліменти, щоб не піти по ст.164 КК.
боржник зареєструвався приватним підприємцем.
борг за аліментами за 3500грн.
Як припинити це знущання з мене та стягнути борг?

5  
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка. Якщо мені 21 рік, але я навчаюсь на стаціонарі, на бютжеті в університеті. Мої батьки розлучені, коли мені було ще 4 роки. Поки я не закінчила бакалавра, мені аліменти нараховувалися, а тепер ні. В бухгалтерії на роботі, де працює батько, сказали треба подавати до суду. Але які документи? І в якому відсотковому розмірі від заробітної плати я повинна отримувати їх? До скількох років батько повинен виплачувати аліменти, якщо я навчатимусь на стаціонарі? Дякую за допомогу. Прохорчук Тетяна.

8  
Добрий день! згідно сімейного кодексу України Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання
1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина
1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

1-10 11-14
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2018. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz