Аліменти з чоловіка - 12 Травня 2010 - Юридична правова допомога
"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2010 » Травень » 12 » Аліменти з чоловіка

23:01
Аліменти з чоловіка
Питання:
Чи можу я вимагати від свого колишнього чоловіка, аліменти на моє утримання? Я інвалід 3 групи, не працюю через відсутність роботи. Живу тільки на пенсію.

Відповідь: Відповідно до ст. 75 Сімейного кодексу України , право на утримання (аліменти) має той з подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Якщо у зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один з подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв'язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надати матеріальну допомогу. Право на утримання в цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу.
Аліменти присуджуються одному із подружжя у частці від заробітку ( доходу) другого із подружжя і (або ) у твердій грошовій сумі.

Для звернення до суду першої інстанції з позовною заявою про стягнення аліментів, необхідно додати наступні документи:
1. Копії свідоцтв про укладення та розірвання шлюбу.
2. Докази по суті позову.
3. Квитанція про сплату судового збору.
4. Копія позовної заяви.

Категорія: Сімейне право | Переглядів: 1463 | Додав: ВКарпатах | Теги: сплата аліментів, аліменти, соціальна допомога | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
добрый день!Подскажите пожалуста в каких случаях не платится помощь на ребёнка,которому исполнилось 18 лет и который учиться в ВУЗЕ.У меня зарплата 600 грн.в месяц,жена не работает,других источников дохода нет.С чего платить?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2016. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz