Аліменти на дитину, коли батько не працює - 12 Травня 2010 - Юридична правова допомога
"ТВОЄ ПРАВО" - фахові юридичні консультації -

захисти себе!

Меню сайту
Категорії розділу
Кримінальне право [18]
Житлове право [45]
Земельні правовідносини [14]
Сімейне право [18]
Адміністративне право [32]
Соціальне забезпечення [45]
Спадкове право [16]
Трудове право [54]
Поради юриста [42]
Пошук
Реклама
Головна » 2010 » Травень » 12 » Аліменти на дитину, коли батько не працює

22:58
Аліменти на дитину, коли батько не працює
Я розлучилась з чоловіком. Рішенням суду на нього покладено обов’язок по сплаті аліментів, однак батько дитини ухиляється від їх сплати, тому що не працює. Як одержати призначені на дитину аліменти або допомогу від держави? Якщо батько дитини за рішенням суду не сплачує аліменти, то згідно із ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ. Згідно зі ст. 4 цього Закону серед примусових заходів виконання судового рішення, окрім звернення стягнення на дохід, передбачається також і звернення стягнення на майно боржника. У разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців поспіль і якщо він не працює та не одержує дохід, стягнен¬ня звертається на майно боржника. Із метою забезпечення цієї норми законодавством надано державному виконавцеві чимало прав, серед яких, зокрема, право накладати арешт на майно боржника, опечатувати та вилучати його, а також передавати на реаліза¬цію в установленому законом порядку тощо. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 189 від 22.02.2006 р. дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, можливе призначення тимчасової державної допомоги. Тимчасова державна допомога призначається і виплачується за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину, управлінням праці та соціаль¬ного захисту населення. Така допомога призначається у розмірі 30 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Суму прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється Законом про державний бюджет. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менший від мінімального розміру аліментів на дитину, що передбачений ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України, тимчасова допомога призначається у розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку. Відповідно до цієї Постанови тимчасова допомога призначається у разі коли рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення. Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає в орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання (перебування): • заяву за формою, затвердженою Міністерством праці України; • копію свідоцтва про народження дитини; • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини; • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача. Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова державна допомога, додатково подаються такі документи: • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; • довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення; • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) батька дитини не встановлено. Таким чином, ви можете звернутися до суду із заявою про встановлення виконання рішення суду або до органу праці та соціального захисту населення із заявою про призначення і виплату тимчасової державної допомоги.
Категорія: Сімейне право | Переглядів: 5812 | Додав: ВКарпатах | Теги: соціальний захист матерів, аліменти матері | Рейтинг: 1.8/4
Всього коментарів: 2
2  
Якщо моїм дітям 11 та 9 років на який відсоток від прожиткового мінімуму я можу розраховувати згідно закону про виплату тимчасової державної допомоги, коли батько немає роботи,невиплчує аліментів та органи міліції не можуть його знайти разом з виконавчим органом?

1  
моєму сину зараз 10 міс,ми подали заяву на розлучення,чоловік не працює і в нас квартира в кредиті!!оформлена на мене ,а він поручитель..після розлучення я маю право звернутись до РВК з відповідими докум,щоб мені збільшили допомогу на дитину???

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Календар
«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
отдых в Сходнице
Статистика

каталог сайтів

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Реклама
З питань
розміщення реклами
звертайся
за тел. 063 61 21 545
Copyright "Твоє право" © 2016. При копіюванні матеріалу гіперпосилання на сайт pravnik.at.ua обов'язкове. Хостинг від uCoz